„Spotkania z Nauką”, organizowane podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i Targów Książki w Katowicach obejmują część programową i wystawienniczą. Projekt służy prezentacji wydawnictw ukazujących się nakładem polskich uczelni i instytucji naukowych, w tym ich oficyn wydawniczych. W części programowej obejmuje wykłady z udziałem wybitnych naukowców, w przystępny sposób przybliżające dorobek z różnych dziedzin nauki szerokiemu gronu odbiorców.

W znanej już publiczności katowickich targów strefie „Spotkania z Nauką” zaprezentują się wydawcy akademiccy i naukowi z całej Polski. W stoiskach można będzie kupić publikacje wydane ich nakładem, a w Forum Nauki, przygotowanym w sąsiedztwie sektora wydawców, przez trzy dni odbywać się będą spotkania popularyzujące różne dziedziny wiedzy. Wezmą w nich udział wybitni naukowcy – eksperci i pasjonaci m.in. z dziedziny historii, literaturoznawstwa, fizyki, paleontologii, psychologii czy dendrologii. W programie „Spotkań z Nauką” pokaźny blok stanowią spotkania przygotowane we współpracy z Katowicką Rozgłośnią Polskiego Radia. W Forum Nauki – z dziennikarzami Radia Katowice – porozmawiają m.in. prof. Ryszard Koziołek – literaturoznawca, historyk literatury, rektor Uniwersytetu Śląskiego, dr Wojciech Zarzycki – dendrolog, dr Andrzej Boczarowski – paleontolog, dr Zofia Kusztal – historyczka, Agnieszka Michalska-Rechowicz – trenerka odporności psychicznej, dr Jacek Czakański – fizyk jądrowy, Maciej Mischok – historyk, Społeczny Opiekun Zabytków w Kopicach. Odbędą się też spotkania z prof. Irmą Koziną – historyczką sztuki, o śląskich ikonach architektury i dizajnu (organizator: Muzeum Śląskie) i Wojciechem Orlińskim wokół książki „Bum! Wszystko co musisz wiedzieć o chemii żeby przeżyć” (organizator: Wydawnictwo Znak). Bogatą ofertę spotkań przygotował na targach Instytut Pamięci Narodowej.

Projekt finansowany ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II – Popularyzacja Nauki”